Sakala Keskus

Tallinna 5

Sakala Keskus on Viljandi kesklinnas asuv stiilipuhtalt ja ajastutruult renoveeritud 1952. aastast pärinev kultuurikeskus, mis on olnud kasutuses praktiliselt muutumatul kujul oma algses funktsioonis tänaseni.
Viljandi Kultuurimaja õigusjärgne kultuurikeskus tegutseb Viljandi linnavalitsuse haldusalas ning selle põhiülesanneteks on kohaliku kultuurielu, noorsootöö ning harrastustegevuse korraldamine ja edendamine.

2012. aasta sügisel pärast põhjalikku remonti taasavatud kultuurikeskus on kenaks paigaks väga erinevatele sündmustele.
Lisaks kesklinnas asuva kultuurikeskuse ruumidele kuuluvad selle haldusalasse veel erinevad vabaõhupinnad lossimägedes ja kesklinnas ning Kondase Keskus, Viljandi Avatud Noortetuba VANT ja linnaraamatukogus asuv Linnagalerii.

Sakala Keskus pakub võimalusi vabaajategevuseks ning täiendab linna kultuurisündmuste valikut, olles nii vahendaja kui korraldaja rollis. Sakala Keskuse korraldatavate sündmuste programm koosneb peaasjalikult Viljandi linna tellimusel korraldatavad sündmused. Suurim nende sündmuste hulgas on iga suve algul toimuvad Viljandi Hansapäevad.
Samuti on kultuurikeskus avatud uutele ideedele ja algatustele ning võimalusel abiks nende elluviimisel.

Lisaks kultuurisündmuste läbiviimisele sobib stiilipuhtalt renoveeritud Sakala Keskus pidulike sündmuste, konverentside, seminaride, koolituste, vastuvõttude ja muude töiste või meelelahutuslike ettevõtmiste korraldamiseks.

Sakala Keskuse esimesel korrusel asub 324 inimest mahutav suur saal. Teisel korrusel olev sammassal on sobiv kuni 100 külastajaga sündmuse läbiviimiseks.
Väiksemad ruumid on sobivad seminaride, koolituste või muu väiksema osalejate hulgaga ettevõtmise korraldamiseks.

Suurema sündmuse korraldamiseks on võimalik kasutada ka mõlemat saali või mitut ruumi korraga ning korraldada ettevõtmine, mis hõlmab peaaegu kogu maja.
Majal on ka kaks väliterrassi, mis võimaldavad sündmusele veelgi erilisust lisada.

Kultuurikeskusel on suurepärane ja lihtsasti ligipääsetav asukoht koos parkimisvõimalusega maja hoovis ning ka suurem parkla asub maja vahetus läheduses.

Sakala Keskuse haldusalasse kuuluvad veel kaunid vabaõhupinnad lossimägedes (I Kirsimägi, II Kirsimägi, Kaevumäe vabaõhulava) ning kesklinnas lossimägede vahetus läheduses asuvad Vabaduse plats, mõisapark ja Viljandi lauluväljak.

Päring: Sakala Keskus

Teie päring on saadetud. Vastame esimesel võimalusel.

Päringu saatmiseks peate nõustuma tingimustega
Rentimise päringut ei õnnestunud saata
Rentimise päring edukalt saadetud!