Sakala Keskusel on kaks uut rendipinda

Sakala Keskusel on kaks uut rendipinda

Pildi autor: Siim Verner Teder

Suve algul taasavati pidulikult Viljandi kesklinnas renoveeritud Vabaduse plats ning ka platsi kõrval asuvat mõisaparki on taas võimalik sündmuste läbiviimiseks kasutada.

Alates septembrist kuuluvad mõlemad alad Sakala Keskuse haldusalasse ning on hinnastatud.
Seega on Vabaduse platsi ja mõisapargi rendisoovi korral tarvis pöörduda Sakala Keskuse poole. Lisainfo ja kontaktid on leitavad Sakala Keskuse veebilehel sakalakeskus.ee.

Vabaduse plats rajati algselt 1920. aastatel Viljandi mõisa, praeguse butiikhotelli Schloss Fellin, viljapuuaia asemele. Linna esindusväljakuks kujundati plats kümnendi teises pooles.

2020. aastal uue ilme saanud Vabaduse plats on sobilik erinevate vabaõhusündmuste läbiviimiseks. Kasutatavat ala on võimalik laiendada veelgi, kui kaasata platsi kõrval asuv Viljandi mõisapark. Mõisapark kuulub Vabaduse platsi rentimisel hinna sisse juhul kui seal ei toimu kommertstegevust. Muul juhul peab pargi kasutamise eest maksma hinnakirja järgset hinda.

Sakala Keskus pakub Vabaduse platsil ka vabaõhunäituste korraldamise võimalust. Selle tarbeks on platsil statsionaarselt kasutamiseks 13 metallraami.
Kuni oktoobri lõpuni on platsil avatud näitus „Väljavaade – 40 aastat tänavafotograafiat Eestis. Peatudes Viljandis“, mis toob vaatajateni meeleolukad fotod Viljandi tänavatest ja elust möödunud 40 aasta vältel.

Renoveeritud Viljandi vabaduse plats avati 2021. aasta suvel. Renoveerimistööd viidi läbi Eesti Arhitektide Liidu ning Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna missiooniprojekti “Hea avalik ruum” raames.