Sakala Keskusel on kaks uut rendipinda

Sakala Keskusel on kaks uut rendipinda

Pildi autor: Siim Verner Teder

Alates 2021. aasta septembrist kuuluvad Vabaduse plats ning ka platsi kõrval asuv mõisapark Sakala Keskuse haldusalasse ning on hinnastatud.
Seega on Vabaduse platsi ja mõisapargi rendisoovi korral tarvis pöörduda Sakala Keskuse poole. Lisainfo ja kontaktid on leitavad Sakala Keskuse veebilehel sakalakeskus.ee.

Vabaduse plats rajati algselt 1920. aastatel Viljandi mõisa, praeguse butiikhotelli Schloss Fellin, viljapuuaia asemele. Linna esindusväljakuks kujundati plats kümnendi teises pooles.

2020. aastal uue ilme saanud Vabaduse plats on sobilik erinevate vabaõhusündmuste läbiviimiseks. Kasutatavat ala on võimalik laiendada veelgi, kui kaasata platsi kõrval asuv Viljandi mõisapark. Mõisapark kuulub Vabaduse platsi rentimisel hinna sisse juhul kui seal ei toimu kommertstegevust. Muul juhul peab pargi kasutamise eest maksma hinnakirja järgset hinda.

Sakala Keskus pakub Vabaduse platsil ka vabaõhunäituste korraldamise võimalust. Selle tarbeks on platsil statsionaarselt kasutamiseks 13 metallraami.

Renoveeritud Viljandi vabaduse plats avati 2021. aasta suvel. Renoveerimistööd viidi läbi Eesti Arhitektide Liidu ning Eesti Vabariik 100 korraldustoimkonna missiooniprojekti “Hea avalik ruum” raames.