Viljandi vana veetorn

Johan Laidoneri plats 5, Viljandi

VILJANDI VANA VEETORN
Avatud 1.05-31.08 E-P 12.00-20.00

1911. aastal ehitatud Viljandi veetorn renoveeriti 2001. aastal. Viljandi vana veetorn on külastamiseks avatud suvekuudel ning sobilik ka näituste eksponeerimiseks.

20. juunist kuni 11.juulini on veetornis avatud Sille Kima muusika- ja videoinstallatsioon “Nahanälg”. AVAMINE: 19.juuni kell 19.00

Sille tekitab filmi, heli ning tajude mänguga veetorni tundliku ruumi, mille läbi mõtiskleb ta läheduse puudusest ning armastusele otsa vaatamise tabust. Näitus peegeldab aegruumi, kus inimene ei ole keskpunkt, vaid osake läbipõimunud paljudest juurtest-sõrmedest-avarustest-kehadest liikideüleses intiimsuses.
Sille Kima on kunstnik, insener ja liikuja kehas, tajus ja helis. Tema looming põhineb sensuaalsusel ja kollektiivsetel olemise viisidel. Ta toetub koostööle elementaarosakeste füüsikutega ja kohtub nendega kunsti-teaduse piirialadel. Sille vaatleb armastust mitmetasandiliselt, sulatab teksti ja taju distsipliinide ja ajapaikade üleselt. Lisaks tolmendab ta tomatiõisi nii omaenda aknalaual kui ka avatud väravatega aedades. Üks neist on avalik aed aiaresidentuuriga, mida ta veab koos kunstnik Sandra Kosorotovaga Narva Kunstiresidentuuri juures Kreenholmis.

Galerist / Gallerist: Monika Eensalu-Pihel
Graafiline disainer / Graphic Designer: Maria Muuk
Tehniline teostus / Technical team: Johannes Säre, Kerli Praks, Taavi Suisalu, Rainer-Robert Suun
Helikujundus / Sound Design: Arjuna Neuman, Aleksander Sinka, Siim Skepast, Gabriel Solis
Toetajad /Supporters: Eesti Kultuurkapital / Cultural Endowment of Estonia, Sakala Keskus
Tänud / With thanks to: Kaisa Sööt, Kristjan Vilgo, Laura Kuusk, Sandra Kosorotova, Anne Alliksoo, Maarja Hindoalla, Kaisa Maasik, Laura Cemin, Katrin Enni, Argo Kask, Proloogkool

Lisainfo näituste korraldamise kohta: monika.eensalu-pihel@sakalakeskus.ee, +372 513 9814