Sakala Keskuse näitused

magedi-FB-KK

 

Kai Mägedi maalid 10.03-30.03 Sakala Keskuses

Juubeli tuules toob Kai Mägedi kodupubliku ette valiku viimastel aastatel valminud akvarell- ja akrüülmaale.

Looduslüürikast kantud õrnadele akvarellidele lisaks on näitusel väljas jõulisemad ja abstraktsemad akrüülmaalid. “Mul on erinevad perioodid loomingus, olen suur katsetaja, proovin kogu midagi uut leida”, põhjendab oma stiiliotsinguid Kai Mägedi.

Kai Mägedi (1951) on Virumaa juurtega viljandlane, kelle suguvõsas, peres ja sõpruskonnas on väga palju loomingulisi inimesi – näitlejad, muusikud, luuletajad, kunstnikud.
Maalimise ja joonistamise pisiku sai Kai isalt, näitleja Lembit Mägedilt. “Kunst lihtsalt on minu elu osa, lapsepõlvest peale loomingu sees, alati joonistad-joonistad, nüüd pensionieas on samuti nii hea aeg maalida”, sõnab kunstnik.

Tarmuka naise kirg kuulub vaieldamatult kunstile – “See on kõige kihvtim tunne, kui näed, kui väga su töö inimesele meeldib”.

 

 

veekeskus-FB-KK
Viljandi Veekeskuse arhitektuurivõistluse tööde näitus 10.02. – 10.03 2017 Sakala Keskuse II korruse sammassaalis

Viljandi Veekeskus AS ja Eesti Arhitektide Liit viisid läbi arhitektuurivõistluse leidmaks Viljandisse rajatavale veekeskusele parimat lahendust. Veekeksus on plaanis rajada Viljandi Kaubamaja ja Viljandi Spordihoone taha jäävale kinnistule.

Konkursile laekus 14 tööd, millest 11 vastas esitatud tingimustele.

Kõikidel huvilistel on võimalik võidueskiiside ja kõigi 11 žürii ette jõudnud tööga tutvuda Sakala Keskuse sammassaalis.