Viljandi Hansapäevad toimuvad suve lõpul

Viljandi Hansapäevad toimuvad suve lõpul

Juuni alguses toimuma pidanud Viljandi Hansapäevad on edasi lükatud suve lõppu. Sel aastal täidab hansamelu linna augusti viimasel nädalavahetusel, 27.-29. augustini.

2021. aasta Viljandi Hansapäevad on planeeritud kolmepäevase sündmusena. Hansapidustused toimuvad sel korral kesk- ja vanalinnas ning Viljandi järve rannas. Külastajaid ootab hansalaat, kontserdid, tantsuõhtud, päevased kultuuriprogrammid kahel laval, kunsttükkide tänav, tegevused lastele ja noortele ning spordivõistlused.

Hansapäevade programm on hetkel koostamisel, kuid esile võib tõsta Viljandi Muusikakooli suurt kontserdi „Lükkame selle maailma koroonast lahti“, mis algselt oli planeeritud kevadesse, kuid epideemia tõttu sel kevadel toimuda ei saa. Esmakordselt toimub Viljandis Hansapäevade ajal ka Tänavatoidu festival. Maitseelamusi, muusikat ja pidu ühendav festival pannakse püsti Tallinna tänavale.

Viljandi Hanspäevade peakorraldaja Jaanus Kukk loodab, et suve lõpul on olukord uue viiruse levikuga parem kui suve alguses ning Hansapäevade pidamine täismahus siiski õnnestub.

Täiendavat infot Hansapäevade kohta leiab edaspidi veebilehelt: hansa.viljandi.ee.