Tervikumi kunstikonkursi tööde näitus

Tervikumi kunstikonkursi tööde näitus

Reedel, 7. jaanuaril kell 17.00 avatakse Viljandi Linnagaleriis näitus “Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse kunstikonkurss”.

Riigi Kinnisvara kosstöös SA Viljandi Haiglaga kuulutas välja kunstikonkursi, et leida sobivaim kunstiteose ideelahendus Viljandi uue maakonnahaigla ja tervisekeskuse ehk Tervikumi esinduslikule välialale.

Kunstikonkursi raames otsiti avalikku ruumi rikastavat, kunstiliselt ja teostuselt kõrgel tasemel kaasaegse vormikeelega skulptuuri või installatsiooni. Loodav kunstiteos on inspireeritud tervise, meditsiini või elujõu temaatikast.

Kavandatav taiese pidi lisaks olema ka ajas vastupidavast väärikast materjalist või materjalidest, eelistatult metall, looduslik kivi, klaas või nende omavaheline kombinatsioon. Samuti ohutu ning soovitatavalt pimedal ajal maitsekalt valgustatud.

Kunstikonkursi tööde esitamise tähtajaks laekus 27 konkursitööd ja detsembri alguses valis žürii välja tulevase Tervikumi jaoks sobivaima.

Linnagalerii näitusel on võimalik vaadata konkursile laekunud töid.

Kunstikonkursi žüriisse kuulusid Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse hoone arhitekt Jaan Kuusemets, SA Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere,  Eesti Kunstnike Liidu esindajad Gea Sibola Hansen, Aime Kuulbusch ja Vergo Vernik, Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Katrin Kivimaa, Anders Härm ja Viljandi linna linnakunstnik Kristi Kangilaski.
Lisaks osalesid žürii töös hääletusõiguseta  eksperdid – Viljandi linna peaarhitekt, arhitektuuriameti juhataja Olav Remmelkoor, SA Viljandi Haigla koostööteenuste juht Krista Valdvee, Viljandi perearstikeskuse perearst Helve Kansi ning Riigi Kinnivara kinnisvaraarenduse projektijuht Kristjan Kukk.

Näitus on Viljandi Linnagaleriis avatud 11. veebruarini 2022.

Viljandi Linnagalerii asub Tallinna 11/1. Avatud on E-R 10-19 ja L 10-15.