Näitus “NOTA! ViTa” vanas veetornis/alates 14.07

Näitus “NOTA! ViTa” vanas veetornis/alates 14.07

14.07 avatakse Viljandi vanas veetornis Jaan Saar ja Ardo Sägi tušijoonistuste näitus ” NOTA! ViTa” .
Jaan ja Ardo kujutavad linna, mida hästi tunnevad- Jaan Tallinna ja Ardo Viljandit. Linnade nimedest on tuletatud ka näituse pealkiri “Nota ViTa”- VIljandi+TAllinn.  Selle keelemängu sisse on põimitud ka sõnum: “Märka elu!”. Ümbritsevat elu on võimalik läbi linnavaadete uurida ja teadvustada hoopis teistsuguste nurkade alt. Vaated ei ole pelk olemasoleva olukorra dokumenteerimine. Pildikihtidesse on sisse põimitud autorite väga isiklik nägemus linnast, milles ei puudu hõrk püüe ideaalmaastike poole.

Graafikud tõdevad, et tihtipeale pole oluline, mida kujutatakse, vaid see, kuidas seda tehakse. Erisused loob siin tušitehnika. Ardo on joonistaja par excellence, tema stiil on jõuline, tundlik ja täpne. Jaan jällegi tegeleb punktide-kriipsudega kirjutamisega, neist moodustub kujutis alles distantsilt vaadeldes. Jaani töövahendiks                                                                    on rapidograaf, Ardol sulg.

Ardo Sägi ja Jaan Saar on kursusekaaslased Tallinna Kunstiülikooli päevilt, mõlemad õppisid graafikat. Kui jätta kõrvale kooliaegsed piltide ülespanekud hindamiste tarvis, on tegu nende esimese ühise näitusega.

Ardo Sägi (1964) on Tartu Kõrgemas Kunstikoolis trükitehnoloogia meister ning ajavahemikus 2014-2017 graafika õppejõud. 1995. aastast töötas erinevates büroodes disainer kujundaja ja graafilise disainerina. 1986-1992 õppis ERKI-s graafika erialal.

Jaan Saar (1964) Asutas 1999 kirjastamist, graafikat, tootekujundust ja graafilist disaini pakkuva OÜ Saar Graafika. Ta on ka üks Eesti viljakamaid postmarkide autoreid, olles kujundanud üle 80 margi, samuti hulgaliselt graafilisi illustratsioone pakenditele; kirjastanud ja illustreerinud õpikuid, samuti pea igal aastal ilmuvat Tallinna graafilist kalendrit ja raamatuid. Jaan on samuti lõpetanud Tallinna Kunstiülikooli ning diplomeeritud vabagraafikuna.

Jaan Saar ja Ardo Sägi näitus ” NOTA! ViTa” on Viljandi vanas veetornis 15.07.-31.08.2021.

Viljandi vana veetorn
J.Laidoneri plats 5

Avatud: E – P  12:00 – 20:00
üksikpilet 3 eur
üksikpilet õpilasele/tudengile/pensionärile 2 eur
perepilet 7 eur
eelkooliealised lapsed 0 eur.
Näituse avamise ja kunstisündmuste ajal tasuta.