Näitus “Kodus ja Saarel”/linnagaleriis

Näitus “Kodus ja Saarel”/linnagaleriis

17. septembril kell 14.00 avatakse Viljandi linnagaleriis näitus „Kodus ja Saarel“, kus on näha maalilaagri looming, mis on valminud suvekuumaga Viljandis ja Kuressaares.

Viljandi gümnaasiumi noortega koos olid maalimas Jõgevamaa, Saaremaa ja Võru gümnaasiumide õpilased ja juhendamas ka sealsed õpetajad Anne Jaama, Külli Mänd ja Merit Süving, Viljandist Ene Runing.

Viljandi Gümnaasium sai 10-aastaseks. „Meie kooliaasta on teisest toimumise aastast alanud juba augustis, esimese kursusega ja see on maalilaagri kursus. Esimene toimus lisaks Viljandile Karksi-Nuias aastal 2013, kus osales ainult meie enda kool. Järgnevalt lisaks Viljandile toimus osa laagrist Valmieras, Kõpus, Hallistes, Rõugel, Laiusel, Pühajärvel, Kuressaares. 2016. aastast on meil seltsis Võru ja Jõgevamaa gümnaasiumi noored ja juhendajad ning sellest suvest liitus just tegevust alustanud Saaremaa Gümnaasiumi rahvas“, räägib Ene Runing.

Maalilaager kujutab endast intensiivset looduse ja ümbritseva jäädvustamist ja analüüse tehtust. Kõigi nende aastate jooksul on maalimisele lisaks tulnud “võidelda” vihmavalingute ja palavusega, vahelduvate pilvedega.

„Kõik laagerdajad on vaimustavad ja leplik rahvas. Alati on ju keegi, kes teeb oma elu esimest maali ja otse loodusest. Seekord oli selliseid uusi tegijaid umbes 3/4″, ütleb Ene Runing.

Pildid on maalitud akrüülvärvidega ja kõik näitusel välja pandud tööd valmisid vahemikus 15.-19. augustil, sel suvel.

Näitus on Viljandi Linnagaleriis avatud 10. oktoobrini 2022.

Viljandi Linnagalerii asub Tallinna 11/1. Avatud on E-R kell 10-19 ja L 10-15.