Kondase Keskus ja Viljandi vana veetorn avavad ukse

Kondase Keskus ja Viljandi vana veetorn avavad ukse

Alates esmaspäevast, 3. maist on taas võimalik külastada Kondase Keskust ja hooaega alustab Viljandi vana veetorn.

Kondase Keskuses on järgmisest nädalast avatud kaks näitust: Ungari illustraatori Jacqueline Molnári näitust “Muinasjutt ja tegelikkus” ja “Hinnatud ja Hüljatud raamatud. Lugemine”, kus skulptor ja paberikunstnik Anne Rudanovski on kohaspetsiifilisel näitusel uurinud raamatut kui kultuurifenomeni ning lugeja ja raamatu suhet muutuvas ajas. Näitusest valmis ka virtuaaltuur, mida näeb Kondase Keskuse koduleheküljel (https://kondas.ee/virtuaaltuur) ja Facebookis.

Kondase Keskuses asub ka väike muuseumipood, millest mõned tooted on alates aprillist 2021 saadaval ka hiljuti avatud e-poes (https://kondas.ee/pood).

Kondase Keskus on kuni augusti lõpuni avatud E – P kell 11 – 18 ning alates septembrist K – P kell 10 – 17.

Viljandi vanas veetornis saab lisaks püsiekspositsioonile vaadata Haapsalu Graafilise Disaini Festivali külalisnäitust „Tänapäeva Hiina kultuurplakat”.
Näitus tutvustab viimaste aastate rahvusvaheliselt tunnustatud Hiina plakatimeistrite loomingut. Esindatud on värsked, tänapäevaseid trende ja tehnilist võttestikku arvestavad plakatikujundused, mis tuginevad mitmetuhande aasta vanusel Hiina visuaalkultuuril.

Muutunud on vana veetorni lahtioleku ajad. Viljandi vana veetorn on sel hooajal kuni 31. augustini avatud E-P kell 12-20. Septembris on vaatetorni uksed avatud K-P kel 12-20.

Lähtuvalt Vabariigi Valitsuse otsusest on veetorn ajutiselt avatud iga päev 12.00 – 19.00 . Seda kuni piiranguid puudutava otsuse muutmiseni.

Nii Kondase Keskuses, veetornis kui ka teistes Sakala Keskuse haldusalasse kuuluvates näitusesaalides peetakse kindlasti kinni praegu kehtima jäävatest piirangutest.

Palume külasajatel käituda enda ja teiste tervise suhtes vastutustundlikult: näitustele tulles kanda maski, hoida distantsi, suhtuda mõistvalt külastajate hulga piirangutesse ja desinfitseerida käsi.