Maalinäitus “Merrily, Merrlily, Merrily” Sakala Keskuses

Maalinäitus “Merrily, Merrlily, Merrily” Sakala Keskuses

Alates teisipäevast, 4. maist on Sakala Keskuses avatud Sven Saagi ja Katrin Valdre hingestatud maalinäitust „MERRILY, MERRILY, MERRILY”.

Näitusel esitlevad Sven Saag ja Katrin Valdre oma uuemat Eestis ja Brasiilias sündinud loomingut. Spontaanse tekkega maale loob kunstnikepaar koos. “Võtad otsekui kogemata naabri klaasist sõõmu ja näppad tema paletilt pisut värvi oma lõuendile, ” kirjeldavad nad oma värvirikaste ja tundlike piltide sündi.

Ookeani ääres mediteerides sündinud mantrat “Merrily, Merrily, Merrily, life is but a dream!”,  “rõõmsalt, rõõmsalt, rõõmsalt”, on kunstnikud endas kandnud juba mõnda aega. Maalil, mis näitusele nime annab, ongi meri. Mere lainete ilu ja jõudu on Katrin ja Sven viimastel aastatel mõlemal kaldal imetlenud, siin Eestimaal ja seal teisel pool Atlandi ookeani- Brasiilias. Maakera eri külgedel maalides tekib suur tänutunne meie imeilusa planeedi Ema Maa vastu.

Iga uue nurga all langev valgusvihk võlub välja taas ja taas uusi maailmu. „Kui sa maalid maastikku, siis märkad, et tuttavlikud kohad või taimed on ilmunud maalile …  ja võib olla ka vastupidi. Satud paika, mis on juba su maalil olnud. Külastad oma maali paika ja see on tuttav motiiv või seisund või meeleolu,” kirjeldavad autorid oma tajusid.

Maalinäitus „MERRILY, MERRILY, MERRILY” on avatud Sakala Keskuse jalutussaalis kuni 1. juuni 2021.

Sakala Keskus asub Tallinna tn 5 Viljandis, avatud E-R 12-17 või sündmuste ajal.