“LOOTUSRIKAS”/kujundusgraafika näitus

“LOOTUSRIKAS”/kujundusgraafika näitus

Kuni 3. juunini on Viljandi Linnagaleriis avatud HGDF rahvusvaheline kujundusgraafika näitus „LOOTUSRIKAS/HOPEFUL“ .

Alates 2005. aastast on toimunud iga-aastane Haapsalu Graafilise Disaini Festival (HGDF). HGDF (kuraator Marko Kekishev) propageerib graafilise disaini eriala huvilistele ning arendab eriala professionaalide suhtlust ja kontakte.

2005. aastal eksponeeriti esmakordselt ka konkurss-näitust (aastast 2007 rahvusvahelisena) üldnimega “Isikupära/Individuality”. Igal aastal on osalejail palutud esitada oma plakativormis loomingut kindlal teemal. Seekordse näituse teema LOOTUSRIKAS / HOPEFUL on inspireeritud maailma poliitilisest, majanduslikust ja ökoloogilisest olukorrast. Elu turbulentsus ja määramatus pole ilmselt veel kaotanud lootust ja usku positiivsetesse arengutesse, inimese mõislikusse, meie võimele eksisteerida koos ning korraldada oma tegevusi jätkusuutlikult. Osalejate ring on geograafiliselt lai ja ekspositsioonis on esindatud nii tudengid kui tunnustatud vanameistrid. Kasutatud on tüpograafiat, illustratsiooni, fotot, erinevaid maalivõtteid ja segatehnikaid, lähtudes autori personaalsetest vaadetest ja kujunduslikest tõekspidamistest. Leiab nii süütut veiderdust kui ka teravat poliitilisust ning üllatavalt palju positiivsust. Ka sel aastal on paljud teosed pühendatud sõjale Ukrainas.

Rahvusvahelisele konkurss-näitusele laekus kokku 459 teost, erialaprofessionaalidest žürii valis eksponeerimiseks 84 temaatilist plakatit kokku 81 autorilt.

HGDF 2023 näitusi toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Haapsalu linn ja festivali partnerid ning sõbrad.