Katariina Leetsi maalinäitus linnagaleriis

Katariina Leetsi maalinäitus linnagaleriis

12. veebruaril kell 16 avatakse Viljandi Linnagaleriis noore kunstniku Katariina Leetsi maalinäitus “Perspektiiv – noore kunstniku teekond.”
Näituse teostes on toodud nähtavale kunstniku enese suhtumine elusse läbi lapse, teismelise ja noore täiskasvanu silmade.

“Perspektiiv – noore kunstniku teekond” on läbilõige Katariina Leetsi loomingust. Näitus avab ukse kunstniku arengusse erinevatel eluetappidel. Kuigivõrd on kunstniku loome seotud kõigega, mida ta kogeb teistel elurinnetel. Sel moel on teostes näha suhtumine elusse läbi lapse, teismelise ja noore täiskasvanu silmade. Kunst on olnud nii tugi lootusetutes olukordades kui ka joovastus õnnelikes hetkedes.

Katariina Leets on alustav maalikunstnik, kes avastas värvide võlumaailma juba lapsena. Ta õppis 11 aastat Viljandi Huvikooli kunstiringis, mis andis talle soovi ja enesekindluse end maalides väljendada.
Alates 2020.aastast on tema peamiseks meediumiks olnud õlivärvid. Hetkel õpib Katariina Tartu Ülikoolis majandust. Armastus kunsti ja loomise vastu on temas püsivalt juuri ajanud.
Hoolimata töötava tudengi tihedast graafikust leiab ta aega seada sammud ateljeesse.
Katariina soovib oma töödega pakkuda vaatajatele samasugust rahu, lohutust ja soojust, mida
ta ise maalides kogeb. Tema looming on nagu uks ta hinge telgitagustesse. See kutsub teid avastama emotsioonide ja värvide rikkust.

Näitus on avatud 27. märtsini Viljandi Linnagaleriis.