Viljandi vanas veetornis saab vaadata arhitektuurinäitust/alates 1.06

Viljandi vanas veetornis saab vaadata arhitektuurinäitust/alates 1.06

Alates 1. juunist on Viljandi vanas veetornis avatud arhitektuurivõistluse “AVALIK HEA RUUM” 2019. aasta konkursitööde näitus. Eksponeeritud tööd keskenduvad Tapa, Lihula, Võsu ja Paide linnakeskuste ümberkujundamisele.

Näitusele on meenutuseks ja võrdluseks lisatud Viljandi peaväljaku konkursi võidutöö 2016. aastast, millest lähtuvalt toimuvad praegu Viljandi kesklinnas remondi- ja rekonstruktsiooni tööd.

Eesti Arhitektide Liidu ja „Eesti Vabariik 100“ ühiselt käima lükatud missiooniprogramm „Hea avalik ruum“ tegeleb linnakeskuste nüüdisajastamisega, mis on riikliku regionaalpoliitika üks sihte- vältida linnade tühjenemis ja laialivalgumist, turgutada ettevõtlust, toetada kohalikke omavalitsusi professionaalse nõu ja jõuga.

Programmi raames on tänaseks korraldatud 16 arhitektuurivõistlust, mille tulemused on realiseerunud Tõrvas, Põlvas, Raplas, Valgas, Võrus, Kuressaares, Elvas ja Rakveres. Ehitamisel on Viljandi ja Kärdla keskväljakud ja peatänav.

Linnaruumi atraktiivseks muutmine on oluline viis, kuidas parendada väikelinnade elukeskkonda. Linnasüdamed saavad rohkem inimsõbralikuks paigaks, liikumiseelis on antud jalakäijatele ja loodud uusi vaba aja veetmise võimalusi.

Käesoleval  näitusel eksponeeritud Tapa, Lihula, Võsu ja Paide arhitektuurivõistluste üksikasjad on leitavad Arhitektide Liidu koduleheküljelt.

Näitus “AVALIK HEA RUUM” on Viljandi vanas veetornis avatud 1.06 – 17.07 2020.
Väljapanekut saab külastada vana veetorni lahtioleku aegadel E-P kell 11.00-18.00.
Viljandi vana veetorn asub J.Laidoneri plats 5.