Baltimaade illustraatorite näitus “Hundijooks”

10. juuli – 30. august Sakala Keskuses

 

Eesti, Läti ja Leedu illustraatorite libahundinäitusega „Hundijooks“ tähistatakse Euroopa kultuuripärandi aastat. Kuraator Viive Noore sõnul ühendab libahundi teemal mõtisklemine kunstnikke, kuna libahundi-jutud on iseloomulikud kogu euroopa kultuuriruumile.

 

Viive Noor: „Libahundi teema on üks läbivaid teemasid Euroopa kultuuriruumis ning selle mõtestamine ühendab ka Baltimaade kunstnikke. Suur rõõm on selle näitusega tähistada Euroopa kultuuripärandi aastat. Ühtlasi on tegemist väljapanekuga, mis oli aprillis üleval Londoni raamatumessil, kus Eesti, Läti ja Leedu olid peakülalised. Näitus annab suurepärase ülevaate Baltimaade illustratsiooni hetkeseisust, kuna väljas on vaid parimate illustraatorite tööd.”

 

Marju Kõivupuu libahuntidest: „Kuigi rahvapärimus tunneb mitmeid libaloomi, siis libaloomade kuningas või kuninganna on läbi aegade olnud kindlasti libahunt. Inimese ohtlikuks kiskjaks moondumise või moondamise uskumus levis Euroopas laialdaselt eriti keskajal. Hundist kui targast ja arukast kiskjast on saanud iseseisvuse ja julguse sümbol. Huvitav on ka Clarissa Pinkola Estési, populaarse raamatu „Naised, kes jooksevad huntidega“ autori, nägemus huntidest. Tema sõnul on rahvapärimuses nii naistel kui huntidel palju ühist, sealhulgas terav haistmismeel, tugev hingejõud ja kannatlikkus; mõlemad on uudishimulikud ja mängulised, meelekindlad ja vaprad, kohanemisvõimelised ja hoolitsevad.”

Näitus rändab Viljandist edasi Poola.

 

Avatud E-R 10-17, Pärimusmuusika fesivali ajal N-P 11-19

 

 

 

 

 

Toimunud näitused:

Kristi Jõeste kindanäitus 11.06. – 8.07.´18