Viljandi Linnagalerii

 

vahersalu-fb-kk

Näituse kuraator Aate-Heli Õun toob Viljandi publiku ette tuntud kunstniku ja tunnustatud teeneka Tartu kunstipedagoogi Helle Vahersalu maalinäituse.

Helle Vahersalu sündis 1939. aastal Tallinnas. Õppis 1958-1961 Tartu Kunstikoolis ja seejärel ERKI-s, lõpetas selle 1967. Töötanud 1967. aastas Tartu Kunstikoolis, 1991-1993 ka Tartu Ülikooli maaliosakonna õppejõuna.

Helle Vahersalu loomingu põhiteemaks on loodusest inspireeritud abstraktsed kompositsioonid, millele lisab mõju suur formaat.

Helle Vahersalule on omistatud Valgetähe teenetemärk. Kirglik suhe maalikunsti ja kunsti õpetamisesse on mõjutanud ka paljusid Helle õpilasi.48 pedagoogi-aasta jooksul on tuntud õpilaste nimekiri saanud pikk – Merike Estna (maalikunstnik), Hannes Võrno (moekunstnik, ühiskonnategelena), Kadri Mälk (ehtekunstnik), Lilja Blumenfeld (teatrikunstnik), Andres Maimik (rezisöör), Mare Tralla (kunstnik), TiinaTammetalu jne.

Helle Vahersalu töid on ka Tartu Kunstimuuseumi ja KUMU kogudes. Käesolev näitus on koostatud erakogus olevatest maalidest, näituse põhitoon on jõuluajale sobilikult tagasihoidlik ja mõtisklev.

Olete oodatud!

 

 

Järgmine näitus:

9. jaanuar – 10.veebruar Viljandi Aasta Fotokonkurss 2016