Viljandi Linnagalerii

 

ello-FB-KK

Eleriin Ello maalinäitus “Lähemale” 12.07. – 2.08. 2016 Viljandi Linnagaleriis

Näitusel eksponeeritud maaliinstallatsioon koosneb suureformaadilistest teosest, mis on näitusesaali paigutatud pisut tavatumal ja tundlikumal moel.

Näituse esimene versioon oli publiku eest enam kui aasta aega tagasi Tallinna Kunstihoone Galeriis. Suur rõõm on tervitada kaasaegse kustiskeene helget tähte, Eleriin Ellot väikeses Viljandis.

Eleriin Ello looming haarab vaataja leebelt ja kindlalt
meeleoluküllastesse hetkedesse. Ta on lõuendile kandnud seeria suuri mahedates toonides värvipindu, mis ümbritsevad näitusesaali astunud külalise justkui tuttavlike mälupiltidena.
„Lähtusin stseenidest, mis on mind lummanud oma abstraktsuse ja rütmilisusega, võnkumiste ja värelustega. Mõni neist on päris ammune: minu esimesed mälupildid oma valguse-varjude võbeluste ja porilombi lainetustega. Need on visuaalsed liikumised. Kogemused, mis haaravad, tekitavad teistsuguse taju oleku. Siin piirid kaovad, muu ununeb. Ma imbun. Laienedes ja avardudes saan osaks kogemusest, mida vaatlen. Sel hetkel see olengi mina.“

Kunstniku mõtisklus kirjeldab tema loomingu põhimotiive: loodus, inimene, tajud ja nende koosmõju-kooskõla.

Näituse pealkiri „Lähemale“ häälestab publiku väga isiklikuks kogemuseks. Ello: „See on intiimne ruum. Siin on toetatus, koosolemine, kokkukasvamine, üksolemine. Siin on hellus, õrnus, hoidmine.“

Eleriin Ello (1984) on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemias trükigraafika eriala BA (2007) ja maalikunsti eriala MA (2010). Õppinud Erasmus programmi raames Portugalis, Univesidade do Porto maaliosakonnas. Tegutseb vabakutselise kunstnikuna, andnud maalitunde EKA Avatud Akadeemias ning osalenud illustraatorina erinevate projektide juures.

Repro: Eleriin Ello “Tee”

Viljandi Linnagalerii asub Tallinna tn 11/1, avatud T-R 10-18, L 10-15

Kohtumiseni!

Laineli Parrest
Viljandi Linnagalerii
galerist
laineli@sakalakeskus.ee

 

Järgmine näitus:

FIN_viljandi_403x403