Marita Lumi ehtenäitus “Džungel”

Marita Lumi ehtenäitus “Džungel”

Viljandi Vana Veetorn

Marita Lumi ehtenäitus “Džungel”

01.06.-29.07.2018

“Džungel” analüüsib inimeste ja looduse vahelist suhet, praegusele ajale iseloomulikke ühiskondlikke tõekspidamisi. Marita Lumi usub, et elu on lugude rääkimiseks. Seda illustreerib hästi heade sõpradega koos veedetud aeg, mil võidu räägitakse mahlakaid kogemusi, mis ka teiste liikidega seotud. Loomariigis juhtunud sündmustega saab hõlpsasti tuua paralleele inimeste maailmaga.

Näitusega “Džungel” tuuakse loomad metsast välja ja vääristatakse neid neile liiga tegemata. Ehk õppides loomariiki paremini vaatlema, on võimalik maailma, kus on vähem õigeid vastuseid, rohkem kompromisse ja olevikus elamist, paremini tajuda.

Marita Lumi lõpetas 2015 aastal Eesti Kunstiakadeemia ehtekunsti eriala magistrantuuri (juhendaja professor Kadri Mälk). Ta on end täiendanud Prantsusmaal Strasbourgis, TTÜ Geoloogia Instituudis, resideerunud Portos Portugalis. Osalenud rohketel näitustel, olnud 2016 ja 2017 Eesti Noor Ehe nominant, 2017 Eesti Kulla- ja Kella Liidu konkursi Eesti Aasta Ehe nominent, A Galerii ehtekonkursi võitja. 2018 märtsis oli Marita Lumi ehtekunst presenteeritud ka British Vogue’is.

Gideeritud näitusekülastuse jaoks vajalik ettebroneerimine: maritalumijewellery@gmail.com

Veetorn on avatud E-P 11-18

Täiskasvanu: 2 €

Laps: 1 €

Perepilet: 4 €

Pensionär: 1 €

Tudeng: 1 €

Õpilane: 1 €

Grupi hind: 15 €