Viljandi Kunstikooli aastanäitus ”1:100” 
 
Viljandi Linnagaleriis 8. maist 4. juunini. 
Viljandi Kunstikooli aastanäitus on seekord lahendatud omamoodi võtmes – kogu galeriid täidab laest rippuv installatsioon, mis koosneb laste ja noorte kujundatud kuupidest. Kuubikute külgedelt võib leida autoportree, pildi ning kirjatüki autorite jaoks olulistest inimestest, esemetest, tegevustest või mõtetest. Noored on kogunud oma pere pärimusi, kuulanud ja üles kirjutanud liigutavaid lugusid, mis siiralt ja vahetult  kaasa elama kutsuvad. 
 
Näitus põhisõnum on seotud Eesti riigi piduliku aastaga – iga kuup on nagu väike kingikarp meile kõigile. 
“Eesti Vabariigi juubeli võtsime vaatluse alla mõõtkavas üks sajale: missugune on ühe lapse suhe saja-aastase riigiga? Leidsime, et kõige tähtsam kingitus kodumaale saame olla meie ise, kui uurime oma juuri ning kanname edasi olulisi lugusid, mäletades ka seda, mis on olnud enne meid. Meie näitus koosneb sadadest tahkudest, millel näitame ennast ja meile olulisi inimesi, loomi ja esemeid. Väikestest asjadest võivad sündida sada korda suuremad lood – neid nüüd jutustame teile!”, kõlab Viljandi Kunstikooli läkitus.
Toimunud näitused 2018:

 

Tartu ülikooli Viljandi kultuuriakadeemia rahvusliku tekstiili eriala tööde näitus «Maalimise isemoodi sammuke» 1.03. – 6.04.

 

 

Linnagalerii asub Tallinna tn 11/1, linnaraamatukogu 3. korrusel. Avatud E-R 10 – 19, L 10 – 15, iga kuu viimasel reedel suletud.

Vaadake jooksvat infot ka meie Fb lehelt: https://www.facebook.com/Viljandi-Linnagalerii