Inga Heamägi isikunäitus/13.05-7.06

Inga Heamägi isikunäitus/13.05-7.06

10. mail kell 16.00 avatakse Sakala Keskuse jalutussaalis Inga Heamägi näitus “PS. Psalmid ja prohvet Joonas valaskala kõhus”.
Kunstnik Inga Heamägi tegeleb oma isikunäitusel “PS. Psalmid ja prohvet Joonas valaskala kõhus” aktuaalsete teemadega nagu rändekriis ja selle tagajärjed.
“Me ise kardame ju oma maa ja tuleviku pärast, et meid on nii vähe. Kõik need valimiskampaaniad, üks partei soovib olla avatud, teine soovib kõik piirid kinni panna. Religioonidevaheline sõda – alati leiab ju mõne põhjuse, miks teisele poolele kallale minna.” ütles Heamägi “Aktuaalsele kaamerale”.
Oma teostes käsitleb Heamägi kristluse ja islami ühisosa, kasutades nii vanu õpetusi kui ka dokumentaalkaadreid tänapäevast.
“Meie käes on aastatuhandete kaupa inimkonna ajalugu ja samavõrra vigu ja põhjuseid, mille kõige nimel on  sõdu peetud ja inimesi tapetud. Meil on võimalus sellest õppida. Sest kõige tähtsam siin  Maa peal on Elu ja seda ei ole me ise loonud vaid meile on see antud väärtusliku kingitusena, mida peaksime hoidma ja kaitsma,” sõnab kunstnik Inga Heamägi.