Viljandi Avatud Noortetuba/Noorte Tugila

Hariduse 12a, Viljandi

Viljandi Avatud Noortetuba

Viljandi Avatud Noortetuba (VANT) asub Viljandis aadressil Hariduse 12a alates 2013.aastast.
Viljandi Avatud Noortetoa eesmärk on pakkuda Viljandi linna noortele (vanuses 7-26) erinevaid noorsootöö teenuseid, korraldada vaba aja sisustamist, luua tingimused arendavaks tegevuseks väljaspool perekonda, tasemeõpet ning tööaega.

Viljandi Avatud Noortetoa ruumideks on sise-skatepark, mängudesaal, prooviruum, seminariruum ja köök. Majas on ka noorsootöötajate ruumid.
Sise-skatepargis on võimalik tegeleda ekstreemspordiga ja laenutamiseks on meil 10 kiivrit. Mängudesaalis on olemas piljard, lauatennis, koroona, wii ja playstationi konsoolid, üle 60 strateegia-, seltskonna- ja lastelauamängu, VHSid, raamatud ja ajakirjad.

Prooviruumi saavad kasutada ainult registreeritud bändid. Prooviruumi kasutatakse veebipõhise graafiku alusel ja selle eest tasutakse iga kalendrikuu lõpul esitatud arvete alusel.Prooviruumis on statsionaarselt kasutamiseks üleval võimendus, puldid, mikrofonid, pillivõimendid, puldid, mikrofonid, pillivõimendused, kaabeldus, standid, elektrikitarr, basskitarr ja trummiset.

Viljandi Avatud Noortetoas toimub igal kuul mitmeid sündmuseid ja sündmustesarju.

Noorte Tugila

Viljandi Avatud Noortetuba alustas 2016. aasta kevadel koostöös Eesti Avatud Noortekeskuste Ühendusega (Eesti ANK) spetsiaalse tugiprogrammi elluviimist 15-26 aastastele noortele.
Noorte Tugila on mõeldud eelkõige noortele, kes on õpingutest või töötamisest kõrvale jäänud, kuid sihtgruppi kuuluvad ka koolist väljalangemisohus noored ning lapsehooldupuhkusel noored emad.

Programmi peamine eesmärk on noorte tagasitoomine kogukonna- ja ühiskonnaellu ning toetada neid elus oluliste valikute tegemisel.
Tegevuste elluviimist rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF kaasrahastatud programmis „Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames”.

Meie meeskonda kuuluvad:
Ege Enok, noorsootöö koordinaator, ege@sakalakeskus.ee +372 5854 4849
Helen Siska, projektijuht noorsootöötaja, helen@sakalakeskus.ee +372 5225 791
Merilyn Enders, Noorte Tugila spetsialist, tugila@sakalakeskus.ee, +372 53096933
Maarit Järsk, noorsootöötaja ja VANT ruumide administreerimine, maarit@sakalakeskus.ee
Dominik Galehr, EVT vabatahtlik Austriast dominik.galehr@hotmail.com

Viljandi Avatud Noortetuba on avatud:
E-N 14:00-20:00 ja R-L 14:00-21:00

Lisainfo:
VANT Facebook
Viljandi Noorte Tugila Facebook
Instagram: viljandiavatudnoortetuba

Päring: Viljandi Avatud Noortetuba/Noorte Tugila
Päringu saatmiseks peate nõustuma tingimustega
Rentimise päringut ei õnnestunud saata